03:54:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Vasárnapi zárva tartás
... Elejére 2. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 28. 08:24 | Sorszám: 54
Parasztvakítás, 2563489788. eset

Óriási hallalival közreadják a felmérést, miszerint nem csökkent a kisker forgalom a vasárnapi zárvatartás miatt, sőt, kicsit emelkedett is!!!

És senkinek nincs annyi esze arrafelé, hogy ez nem bizonyít semmi mást, csak azt, hogy a korábbi álláspont, miszerint vasárnap csak luxusfogyasztás van, tök hülyeségnek bizonyult.
A felmérés gyönyörűen megmutatja, hogy amit eddig megvettek a népek 7 nap alatt, azt most is megveszik 6 nap alatt, azaz, eddig is csak olyasmit vettek, ami tényleg kellett nekik. A kicsi többlet meg egyszerűen azért mutatkozik, mert ha mégis vasárnap vesznek valamit, azt csak kis boltokban tudják megvenni, amiben minden másfélszer annyiba kerül mint egy nagy áruházban.
Ugyanakkor, ha megnézzük a vendéglátást...... dehát azt nem nézzük meg, mert az rosszat mutathatna, a plázákban egyre-másra zárnak be a vendéglátó helyek is vasárnap.
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. április 16. 22:10 | Sorszám: 53
Nem lennék most az osztrák alkotmánybíróság helyében. A kdnp üdvözli, hááát....
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. április 16. 16:56 | Sorszám: 52
Ausztriában is: vasárnap zárva...
A KDNP üdvözöli az osztrák alkotmánybíróság döntését, amellyel társadalompolitikai
okokból elutasította az üzletek vasárnapi nyitva tartását akarók keresetét, megvédve
a szabad vasárnapot
... http://www.katolikusradio.hu/
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 24. 09:17 | Sorszám: 51
Nem, persze, hogy nem Nem örülök neki, de ez van, megoldom másképpen.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 24. 08:58 | Sorszám: 50
A magyar gondolkozás szerint, ha vasárnap is lehet vásárolni, akkor vasárnap is kell vásárolni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 24. 08:48 | Sorszám: 49
Hát igen, a probléma valahol itt van.
Valaki kitalált valamit, és utólag megpróbálnak ideológiát rakni mögé.
Meglehetősen álságos a dolog: örülünk a plázaépítéseknek, majd aztán korlátozzuk a nyitvatartásukat.
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 24. 07:37 | Sorszám: 48
És ez vonatkozott a vasárnapi vásárlásra is?
Szóval szerintem ez egy kicsit erőltetett, mint ahogy a döntés is. Az a kormány, amelyik szerint semmi probléma azzal, hogy az emberek 10-12 órát dolgoznak a minisztériumban, mert az egy szolgálat és semmi probléma azzal sem, hogy 3 órát kell utazni az átköltöztetett minisztériumi dolgozóknak, az ne magyarázzon arról, hogy jár a pihenés.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 24. 07:19 | Sorszám: 47
Igen.
Ahogyan Mark Palmer (nyugodjék) amerikai nagykövet megfogalmazta: a magyarok abban a hitben
élnek, hogy amit meg lehet tenniük, azt meg kell tenniük.
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 24. 07:11 | Sorszám: 46
És szükséged volt arra, hogy a kormány rendeletileg adjon neked adjon neked szabad vasárnapot?:O
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 23. 12:02 | Sorszám: 45
Végre volt egy nyugis vasárnapom, amikor nem kellett hipermarketekbe és plázákba rohangálnom..
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 23. 11:38 | Sorszám: 44
http://hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20150321_Nem_fogja_kitalalni_ki_vallalta_magara_a
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 23. 11:31 | Sorszám: 43
Nem értem ezt a nagy ribilliót ezzel a vasárnapi zárva tartással kapcsolatban.
Mi eddig is többnyire szombaton délelőtt vásároltunk be. Vasárnap tényleg csak azért mentem le, ha valamit elfelejtettem vagy hirtelen kellett. (pl.vendégség)
Most mutatják az üres plázákat és az üres boltokat.Meg lett mondva,hogy nem kell kinyitni vasárnap,mindenkinek jár a pihenés.És minden csoda három napig tart,ugye?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 11:27 | Sorszám: 42
Cipruson 2013 nyarán vezette be a kormány, hogy hosszabb ideig és vasárnaponként is nyitva lehetnek a boltok. Az új rendelkezés utáni egy évben 7 ezerrel több ember dolgozott a szektorban, a kiskereskedelmi forgalom pedig 3,6 százalékkal nőtt. Magyarországon eközben a kiskereskedelmet érintő jogszabály változások miatt elbocsátások indultak be, és fejlesztések maradnak el.

Cipruson 2013 júliusától lehetnek nyitva a kiskereskedelmi egységek hosszabb ideig és vasárnaponként is, korábban ez csak a turizmus által érintett területeken volt lehetséges. A munkaügyi miniszter, Zeta Emilianidu szerint az intézkedés bejött, ugyanis 2014 auguszturásra 3,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom és 7 ezer új munkavállalót is felvettek a szektorba – írja a Cyprus Mail. A kormányzat a példát látva folytatni tervezi a nyitva tartási idő kiterjesztését.

A kisebb üzletek tulajdonosait tömörítő POVEK szervezetnek ugyanakkor nem tetszik a lépés, sem a fő ellenzéki erőt adó AKEL pártnak. A politikai erő azon dolgozik, hogy megfosszák a minisztert azon jogától, hogy rendeletet bocsáthasson ki a nyitva tartásra vonatkozólag, ezt a kérdést törvényben rendeznék.

www.hvg.hu
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 26. 14:59 | Sorszám: 41
Én nem értek egyet ezzel a vasárnapi zárva tartással, de ezeknek dafke sem írok alá semmit.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 26. 13:58 | Sorszám: 40
Petíciót indít a vasárnai zárva tartás ellen a DK


Több ezer aktivistájuk gyűjti az aláírásokat több száz helyszínen a boltok vasárnapi nyitva tartása érdekében.
Az ország mind a 106 választókerületében, több száz helyszínen kezdett aláírásgyűjtésbe hétfőn a Demokratikus Koalíció (DK), miután a párt petíciót indított a vasárnapi zárva tartásról szóló törvény eltörléséért - jelentette be hétfői budapesti, a Nyugati aluljáróban tartott sajtótájékoztatóján a DK ügyvezető alelnöke. Molnár Csaba úgy fogalmazott: egy "fundamentalista fantompárt", a KDNP nyomására a kormány úgy határozott, hogy az állampolgárok nem dönthetnek arról, mit csinálnak vasárnap.

Az EP-képviselő hangsúlyozta, sok más szervezethez hasonlóan a DK is népszavazást akart kezdeményezni az ügyben, de kiderült, hogy "Orbán nemzeti együttműködési rendszerében" lehetetlen olyan referendumot indítani, amelyikkel a Fidesz nem ért egyet. Szavai szerint olyan bonyolulttá tették a jogszabályokat, hogy ha valamely ügyben a Fidesz nem akar népszavazást, akkor abban nem is lesz népszavazás.

A DK azért indított petíciót, amelyben a népszavazás kiírásáért gyűjtenek aláírásokat, mert a kormányzat saját hatáskörében kezdeményezhet referendumot - mondta magyarázólag. A petíció szövege: "Alulírottak támogatjuk, hogy a kiskereskedelmi üzletek vasárnapi nyitva tartásáról népszavazás döntsön". Hangsúlyozta, az ügyben bárkivel hajlandóak együttműködni, minden demokratikus párt, civil, illetve érdekvédelmi szervezet csatlakozását várják.

Kérdésre válaszolva azt mondta, körülbelül három-négyezer aktivistájuk jelezte, hogy részt vesz az aláírásgyűjtésben. Közölte: március 15-ig, a törvény hatályba lépésének napjáig tervezik gyűjteni az aláírásokat, és akkor lennének elégedettek, ha százezres nagyságrendben támogatnák őket.

www.nol.hu
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 20. 19:02 | Sorszám: 39
Két törvényt is visszadobott Áder | Mandiner
mandiner.hu/cikk/20141219_ket_torvenyt_is_visszadobott_ader Cached
Két törvényt is visszadobott Áder ... belföld, Áder János, parlament, kereskedelem, vasárnapi nyitvatartás, országgyűlés. 2014. december 19. 16:50
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 20. 19:02 | Sorszám: 38
http://www.veszport.hu/tartalom/cikk/10908_ader_visszadobta_a_vasarnapi_boltb ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 20. 18:33 | Sorszám: 37
A keresett oldal nem található
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 20. 11:25 | Sorszám: 36

http://www.napi.hu/…/hoppa_ader_visszadobta_a_vasarnapi_bol…
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 19. 23:14 | Sorszám: 35
Már csak egy kérdésem van: te el is hiszed, amit mondasz?
Konkrétan mely állításomra szegezed nekem ezt a kérdést?
Megköszönném, ha a No.25-ös beírásomban rámutatnál.......
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 19. 23:10 | Sorszám: 34
"ha valaki kritikát fogalmaz meg, az automatikusan megkapja ezen címkék valamelyikét."
Én nem látok a beírásomban semmiféle olyan címkét.
"Az is új nekem, hogy 2014-ben egy csapásra Kánaán lett itt"
Ki mondta, hogy Kánaán lett?
Azt írják, hogy megállt a romlás.
Nem érzed a két szituáció közötti különbséget?

Tudom én, hogy a Jobbikosok radikálisok, no dehát ennyire?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 19. 10:10 | Sorszám: 33
Kik, mit ?
Például a Türr István Képző és Kutató Intézet (TKKI) gőzerővel
betanított munkás oktatást szervez "hátrányos helyzetűek" számára.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 19. 09:51 | Sorszám: 32
akkor miért nem csinálják?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 19. 09:31 | Sorszám: 31
A cigányok számára a betanított munkássá válás fölemelkedés.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 19. 07:34 | Sorszám: 30
Pillanatnyilag SZERETNÉK a görögökkel cserélni. A hozzám hasonló foglalkozású görögök több, mint kétszeresét keresik az én fizetésemnek. Meg a mellékes, az nálunk már szinte nincs is, ott meg.....hajjaj. Plusz az lenne ám a rezsicsökkentés, a mediterrán klímában szinte nem kell fűteni (nekem kb.250.000 forint gázszámlám van évente). Télikabát, téli gumi a kocsira...... csizma a gyereknek....
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...